Ziraat Bankası EFT Saatleri


Ülkemizde Osmanlı Devleti’nden kalma en büyük kurumlardan birisi olan T.C. Ziraat Bankası A.Ş 1863 yılında Mithat Paşa tarafından kuruldu. O zamanlar ki adı Memleket Sandıkları olan bankanın hizmetleri Cumhuriyet döneminde de devam etti ve ülkemizde en yaygın kullanılan bankalarından birisi oldu. Bugün milyonlarca insan kamu çalışanı, öğrenci vs Ziraat Bankası hesabı kullanarak para işlemlerini yapıyor. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası eft saatleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bunlarla birlikte yine en fazla merak edilen konular eft işlemlerinden bankanın kesmiş olduğu işlem ücretleri. Yine bu konu hakkında da sizleri bilgilendireceğiz.


Ziraat Bankası EFT Saatleri

Emekliler, öğrenciler ve çalışanlar tarafından yoğun şekilde kullanılan Ziraat Bankasının EFT Saatleri hafta içinde 08:30 ile 17:00 arasındadır. Aynı gün içinde eft yapmak istiyorsanız bu saatleri kesinlikle kaçırmamalısınız. Yapmış olduğunuz eft işlemleri banka yoğunluğuna göre 5-15 dakika içerisinde mutlaka karşı tarafa geçmiş olur. Eğer uzun süreler beklemenize rağmen EFTniz karşı tarafa ulaşmadıysa yapmış olduğunuz işlemleri kontrol etmenizde fayda var. Hesap bilgilerinde veya isim kısımında herhangi bir yanlışlık yapıp yapmadığınızı kontrol ediniz. Tüm her şey olması gerektiği gibi doğruyse ve buna rağmen aktarımınız karşı tarafa ulaşmıyorsa 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Temsilci sizinle ilgilenecek ve eftnizin neden karşı tarafa ulaşmadığı hakkında sizi bilgilendirecektir.

Bunun haricinde saat 17:00 dan sonra yapılan EFT ler sisteme kayıtlanır ve bir sonraki iş gününde işleme otomatik olarak alınır. Örnek vermek gerekirse Cuma günü saat 20:00 da Ziraat Bankası İnternet Şubesinden EFT işlemi yaparsanız transferiniz bir sonraki iş günü olan Pazartesi günü banka tarafından işleme alınacak ve o gün transferiniz tamamlanacaktır.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

 ŞubeATMİnternet ŞubeMobil Şube
Hesaba EFT45 TL8 TL4 TL3 TL
Geç EFT50 TL10 TL6.5 TL4.5 TL

Bir Cevap Yazın