Türkiye Finans TFX Target Nedir, Nasıl Açılır ve Kullanılır ?


Bu yazımızda sizlere döviz alım-satım işlemlerinde düşük makas aralığı ile işlem yapabileceğiniz Türkiye Finans Katılım Bankası’nın bir hizmeti olan TFX Target nedir, nasıl kullanılır hakkında bilgi vereceğiz.

TFX Target Nedir ?

Biliyorsunuz ki ülkemizde iç siyaset ve dış siyasete bağlı olarak döviz kurları çok oynak durumda olmakta. Bu nedenle parasının reel değerini korumak isteyenler paralarını euro, dolar, pound gibi para birimleri ile değerlendirmek ve paralarının değerini korumak istiyor. Fakat genel olarak ülkemizdeki bankacılık sektöründe internetten döviz alım satımlarındaki minimum 0,0080 pip gibi bir makas aralığı oluyor. Hatta bankalar bu makası mesai bitiminde 0,0150 pip e çıkartabiliyor. Bu nedenle insanlar alabileceği ufak günlük al-sat işlemlerini gönül rahatlığı ile ve bol kar ile yapamıyor. Ancak TFX Target en uygun makas aralığını sunan bir hizmet ve haftanın 5 günü 7/24 işlem yapabilmektesiniz. Bankanın sabahları uyguladığı döviz alım-satım makası genel olarak 0,0020 pip gibi bir rakam olmakta ve TFX’in en büyük avantajından birisi olan akşam işlemlerinde makas 0.0050 pip civarlarında olmaktadır. Kısaca bu bölümü özetlemek gerekirse TFX Target avantajlı makas aralığı ile haftanın 5 günü gece gündüz işlem yapabilmenizi sağlamaktadır !

TFX Target Hesabı Nasıl Açılır ?

TFX Target hesabınızı açabilmek ve aynı gün kullanmaya başlamak için size en yakın Türkiye Finans şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Size en yakın şubeyi bulmak için tıklayın.
Şubeye gittikten sonra sıra alarak müşteri temsilcisinin sizi çağırmasını bekleyiniz. Müşteri temsilcisi sizinle özel olarak ilgilenecek ve Türkiye Finans TFX Target’ın özelliklerini ve avantajlarını anlatacaktır. Müşteri temsilcisine en çok kullanacağınız para birimleri hangileri ise (amerikan doları, avro, pound) bu para birimlerinin hesaplarını açtırmayı unutmayın! Tüm bu işlemler sırasında imzalamanız gereken belgeler hayli fazla, yaklaşık 20-30 adet evrağa imza attıktan sonra artık TFX Target hesabınız açılmış olacak.


Türkiye Finans TFX Target Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?

TFX’i kullanabilmek için bir bilgisayara sahip olmanız şart. TFX için gerekli olan JAVA paketini sadece bilgisayarlara kurabiliyorsunuz. Eğer bilgisayarınızı varsa ve JAVA isimli programın son versiyonu bilgisayarınızda yüklü ise artık Türkiye Finans’ın web şubesi tfxtarget.turkiyefinans.com.tr’den hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş işlemini yaptıktan sonra bilgisayarınıza otomatik olarak bir dosya inecektir. Programın açılışını yapmak için bu dosyanın üzerine tıklayın ve bir süre bekleyin…

Bekledikten sonra aşağıdaki sayfa karşınıza gelecektir.

Tfx target nedir, nasıl kullanılır

Bu ekranda iken üst tarafta yer alan Ürün Arama/Ekleme yazan yere tıklıyoruz ve bu kısımda alım-satım işlemleri yapabileceğiniz para birimlerini göreceksiniz. Amerikan Doları ile işlem yapmak isteyenler USD/TRY, Avro ile işlem yapmak isteyenler EUR/TRY seçeneğini, İngiliz Poundu ile işlem yapmak isteyenler ise GBP/TRY seçeneğini seçip eklemeliler. Tüm bunları yaptıktan sonra artık ana ekrandan alım yapmak isteğiniz para biriminin üzerine geliğ sağ tıklayarak Yeni Emir verebilir ve döviz almaya başlayabilirsiniz. Bol kârlar 🙂

2 Comments on “Türkiye Finans TFX Target Nedir, Nasıl Açılır ve Kullanılır ?”

  1. tamamen vatandaşın zararına bir uygulama .
    alırken piyasa verilerinden düşük alım satarkende aynı şekilde yani zararına alış satış veriyor. hele tersteyseniz piyasa yükselişteyseniz bu satamasın diye inadına sattırmıyor öyle ayar çekiyorki son 1 rakam kalmış tersten çıkacaksınız onu geçirmiyor kurnazca her kulanıcıya özel rakam belirlemişler uygulamaları kişiye özel yönetiyorlar. bankam çok iyiydi sırf bu gece gündüz olayından geldim geri dönecem . kesinlikle bu tfx bir güzel derse ihtiyacı var insanları sömürüyor geceleri makası uçuruyor kafasına takıldığı yetmiyor alış satışta fazlasıyla kazandığıda yetmeyip piyasa verilerden düşük alım satım verdiğinden ordada sizden cebine cukka ediyor. nedense kimse sesini çıkarmıyor piyasada konuşmuyor yorum yapmıyor nedir bu vatandaşın isteği gece gündüz işlem yapma karşılığı zararınada olsa burada kalmakmıdır?

Bir Cevap Yazın