Turkcell Kredi Notu Öğrenme İşlemleri Nasıl Yapılır

turkcell kredi notu öğrenme

Kredi çekmeyen insanın neredeyse kalmadığı şu günlerde hepimiz kredi notumuzun kaç olduğunu ve puan türünün ne olduğunu merak ediyoruz. İstediğimiz ihtiyaçlarımızı giderebilmek için gerekli olan kredi miktarını bankalardan sorunsuz olarak alabilmek için kredi notumuzun yüksek bir seviyede olması gerekiyor. Düşük puanlı olanlar bankalar tarafından güvenilmez olarak işaretleniyor ve istedikleri krediyi alamıyorlar. Peki Turkcell kredi notu öğrenme işlemleri nasıl yapıyor, telefondan kredi notu nasıl sorgulanır ? Hepsi yazımızın içersinde yer alacak ve kolayca kredi not sorgulamanızı yapabileceksiniz.

Turkcell Kredi Notu Öğrenme

Bankaların müşterilerine kredi sunarken dikkat ettikleri en önemli şeyi kredi notu olduğunu eminim biliyorsunuzdur. Kredi çekebilmek için müşteriler bazı finansal değerlerine göre değerledirilir ve 0 ile 1900 arasında bir puan alırsınız. Bu puan ne kadar yüksek olursa kredi çekebilme şansınız da o kadar yüksek olacaktır.


Şimdi hemen cebinizden Turkcell kredi notu öğrenme sistemi ile kredin notunuzu sorgulamak için yapmanız gereken bir kaç basit adım var. Telefonunuzda mesaj kısmına gelin ve TC Kimlik No’nuzu yazıp bir boşluk bırakarak DOĞUM YILINIZ’ı ekleyin oluşan bu metni 1122’ye SMS olarak göndermeniz yeterlidir. Bu işlemin bedeli 9 TL olup bakiyeli hat kullanıyorsanız hesap bakiyenizden otomatik olarak ücret kesilecektir. Faturalı hat kullananların ise ay sonunda fatura ücretlerine +9 TL yansıtılacaktır.

Kredi Notum 1100 Puanın Altında Çıktı, Durumum Ne ?

1100 puanın altındaki kişilere bankalar genellikle kredi vermeye yanaşmazlar. Kredi notunuz orta seviye olarak değerlendirir ancak siz kredi çekerken kefil + ipotek gibi şeyler istenilebilir. Daha önceden banka ile yaptığınız işlemlerin ödemelerini düzenli ve eksiksiz yapmadığınız için kredi notunuz düşmüş gibi görünüyor. Bu gibi durumlarda kredi puanı yükseltme yolları adlı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. Konumuzda basit ipuçları ile düşük olan notunuzu nasıl daha yükseltebileceğinizi anlatmıştık.

Bir Cevap Yazın