Türk Lirasına En Yüksek Faizi Veren 5 Banka

türk lirasına en yüksek faizi veren 5 banka

Her insan kötü günleri için bir birikim yaparak maddi olarak kendini güvende tutmak ister. Özellikle Türkiye gibi her an her şeyin olabileceği ilginç ülkelerde her duruma karşın hazırlıklı olmak ve hep tetikte beklemek gerekir. Her geçen gün değerini kaybeden Türk Lirasında paranın reel değerini korumak için Vadeli Mevduat Hesabı açmak şarttır. Uzun süreli değer kayıplarını önlemek için mutlaka en yüksek faiz oranlarını veren bankalarda hesap açarak onlar ile çalışmak lazımdır. O nedenle sizlere Türk Lirasına en yüksek faizi veren 5 banka hangisidir başlıklı yazımızı yazdık. Yazımızda 5 adet ülkemizdeki köklü bankanın verdiği TL mevduat faizi oranlarını analiz ettik.

Türk Lirasına En Yüksek Faizi Veren 5 Banka

Bir çok banka mevduatı olan vatandaşların paralarını kendi bankalarına yatırması için mevduat faizlerini yüksek tutmaya çalışır. Piyasanın elverdiği ölçüde en rekabetçi fiyatları sunmaya çalışan bankalar arasından sizler için en iyi 5 tanesini seçtik ve listeledik. Sırasıyla en yüksek faiz oranından, en aza doğru giden listemizde size uygun bankayı seçerek çalışmaya başlayabilirsiniz.

Not: Listemiz 32 gün vade ve 10.000 TL anapara üzerinden oluşturulmuştur. Tüm bankaların 10 bin TL mevduata 32 gün için verdiği faiz oranları analiz edilmiştir.

Listemizin ilk sırasında %14.50 faiz oranı ile Fibabanka geliyor. Muazzam bir faiz fırsatı sunan Fibabanka çok tanınmasa da eminiz ki bu kampanyası ile bir çok kişi tarafından kullanılmaya başlayacak. Müşterilerine 90 gün için %14.50 gibi üst seviye bir faiz fırsatı sunan banka, 90 günün sonunda ise %12 faiz vermeye başlıyor. Tavsiyemiz bu bankanın 90 gün boyunca %14.50 kampanyasından yararlanıp 90 gün dolunca mevduatınızı başka yüksek faiz veren bankalara aktarmanızdır.


İkinci sırada Çinli bankacılık devinin Türkiye şubesi ICBC Bank Türkiye geliyor. Ülkemizde adı nadir duyulan bankalardan birisi olan ICBC’nin şubelerini dahi bulmak zor olabiliyor. Ancak ICBC’nin yeni müşterilerine sunduğu TL Mevduat faizi oranı oldukça cezbedici. Banka 32 gün vade ile yeni müşterilerin %14.45 faiz oranı sunuyor.

Listemizin üçüncü sırası Hollandalı ING Bank’a ait. Televizyon reklamları ile her daim gözümüzün önünde olan ING reklamlarındaki gibi “eski köye yeni adet” getiriyor ve 1 yıl boyunca müşterilerinin TL mevduatlarına %14 gibi yüksek bir faiz oranı veriyor. Eğer uzun süreli olarak paranızı Vadeli Hesaba yatıracaksanız ING Bank çok iyi bir tercih olacaktır.

Dördüncü sıramızda Burgan Bank yer alıyor. Özellikle internet sitelerinde reklamlarını bol bol gördüğümüz BurganBank müşterilerini cezbedebilmek için TL faiz oranını yüksek tutmaya çalışmış. E-Mevduat hesabı sahiplerine %14 faiz seçeneği sunan BurganBank bu alanda iddialı gözüküyor.

Listemizin son sırasında ise Enpara.com yer alıyor. Aslında mevduat hesabına verdiği faiz ile hep iddialı olan Enpara.com maalesef son zamanlarda bu alanda rekabetin biraz dışında kaldı gibi görünüyor. Şu an TL Mevduatlarına %13 faiz oranı veren Enpara yine de piyasada çalışmayı tercih edebileceğiniz bankalardan birisi olarak yer alıyor.

Bir Cevap Yazın