Multineti Paraya Çeviren Yerler Nerelerdir

multineti paraya çeviren yerler nerelerdir

Çalışma hayatına girenlerin yakından tanıdığı kartlardan biri kesinlikle Multinet’dir. Eğer bir iş yerinde çalışmaya başlamış ve yemek ihtiyacınız dışarıdan karşılanıyorsa elinizde mutlaka Multinet, Sodexo vs gibi kartlar vardır. Şirket tarafından içine aylık belirli bir miktar yemek bakiyesi yüklenen bu kartlar ile anlaşmalı olan restauranlarda, zincirler mağazalarda, vs harcamalar yapabiliyor ve bu kart ile ödeme yapabiliyorsunuz. Eğer öğlen aralarında acıkmıyor ve yemek yemek istemiyorsanız Multinet kartınızın içerisindeki bakiyeden bir hayli tasarruf yapabilirsiniz. Yemek ile pek aranız yoksa öğlen aralarında yemek yemeyerek Multinet kartınızdaki 300 TL – 500 TL arasındaki tutarı iş saatleri dışında değerlendirebilirsiniz. Bu yazımızda bu konuda bilgi almak isteyenleri ve Multineti paraya çeviren yerler nerelerdir, multinet içindeki parayı nerelerde kırdırabilirim sorularını soranları bilgilendiriyoruz.


Multineti Paraya Çeviren Yerler Nerelerdir

Multinetin patronlar tarafından işçilerin karnını doyurabilmesi için verilen bir ödenek olduğunu biliyorsunuz. Fakat illaki bununla yemek yemeniz ve harcamanız gerekmiyor. Haliyle öğle arasını tok geçiren çalışanlar multinet içindeki parayı nakit varlığa çevirerek harcamak istiyorlar. Bunu yapabilmek için bu işi kendilerine iş edinmiş kişilerle irtibata geçmelisiniz. Bazı mağaza ve dükkanlar bu işi yapabilir ve sizden belirli bir komisyon keserek Multinet hesabınızdaki bakiyeyi nakit TL olarak size verebilir. Bu işlem her ne kadar güvenilir bir yöntem olmasa da zor durumda olanların uyguladıkları bir para bulma yöntemidir.

Siz de multineti paraya dönüştüren güvenilir yerlerde bunu yapabilir ve para ihtiyacınızı multinet kartınız ile sağlayabilirsiniz. Ayrıca multinet’in bir çok mağazada ve alışveriş merkezlerinde geçtiğini biliyorsunuzdur. Multinet kartınızın içindeki bakiye ile market alışverişi vs yaparak da elinizdeki maaşınızdan tasarruf yapabilirsiniz. Böylece hem aradan market alışverişini, gıda ihtiyaçlarını çıkartmış olursunuz hem de harcamadığınız Multinet bakiyelerini değerlendirerek kart bakiyenizin boşa gitmemesini sağlarsınız.

Bir Cevap Yazın