Kredi Kartı Şifremi 3 Defa Yanlış Yazdım Ne Yapmalıyım

kredi kartı şifremi 3 defa yanlış yazdım ne yapmalıyım

Paranın icadı ile değişen ticaret kütlürü seneler içinde çokça değişti. Kimi zaman takas usulü ile ticaret yapıldı, kimi zaman madeniz para veya altın ile. Şimdi ise artık kredi kartları ve banka kartları ticaretin göbeğinde yer almakta. Hemen hemen hepimizin cebinde bir adet bulunan kredi kartı günlük harcamalarımızda bizim en iyi dostumuz oluyor ve bizi nakit para taşıma derdinden kurtarıyor. Ekstre kesim tarihi geldi mi de soluğu banka atmlerinde alıyor ve kartımızın borcunu ödemeye çalışıyoruz. İşte bu noktada kart şifresini unutmak büyük problem teşkil ediyor. Bu yazımızda kredi kartı şifremi 3 defa yanlış yazdım ne yapmalıyım sorusuna cevaplar vereceğiz. Kart şifresini unuttuğu için arka arkaya yanlış girenler yazımızı okumaya devam etsin.


Kredi Kartı Şifremi 3 Defa Yanlış Yazdım Ne Yapmalıyım

Gün içinde hayatımızı kurtaran kredi kartı şifrenizi anlık olarak unutmanız mümkün. Yakın bir dönemde değiştirmiş olduğunuz kredi kartı şifrenizi de unutabilirsiniz. Bu gibi durumda ATM önünde şifrenizi 3 kere yanlış girerseniz kredi kartınız güvenlik amaçlı olarak bloke edilir. Bu blokenin amacı sizin güvenliğinizi sağlamaktır. Banka bu durumda kredi kartının çalınmış olacağını düşündüğü için ard arda 3 kere yanlış girilen şifreleri korumak için kredi kartını geçici olarak bloke eder.

Fakat bu o kadar da can sıkılacak bir mevzu değil. Bloke edilen kredi kartınızı tekrardan açtırmak için bankanın müşteri hizmetlerini servisini aramanız yeterli. Bağlandığınız müşteri temsilcisine şifrenizi yanlış girdiğiniz için kartınızın bloke olduğunu söylerseniz size yardımcı olacaklardır. Güvenlik için sizden anne kızlık soyadı, doğum yerinizin ilk 2 harfi ve kart üzerindeki son 6 hane gibi bilgileri sizden isteyecektir. Bunun amacı da sizin gerçek kart sahibi olup olmadığınızı doğrulamaktır. Tüm bu bilgileri doğru olarak verdikten sonra artık yeni kredi kartı şifrenizi oluşturabilir ve kartınızdaki blokenin kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın