Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapayım

kredi kartı borcumu ödeyemiyorum

İhtiyaçlarımızı karşılarken cüzdanımızdaki en büyük dostlarımızdan birisi olan kredi kartı, borcunu ödeyemediğinizde sizin en büyük düşmanınız olabilir. Tüm limitleri dolmuş kredi kartlarınızın borçları ile başbaşa kaldığınızda “ben bu kadar kredi kartı borcunu nasıl öderim” diye düşünebilirsiniz. Zaten parasal olarak sıkıntıda olanlar genellikle kredi kartı borcumu ödeyemiyorum ne yapmalıyım demektedir. Onlar için bu yazımızda tavsiyeler vereceğiz ve durumlarına hal çare arayacağız.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Her insanın başına gelebilecek bir durum. Bazen harcamaların ipinin ucunu kaçırırsınız ve bir bakmışsınız ki gırtlağınıza kadar kredi kartı borcuna saplanmışsınız. Özellikle yeni kart çıkartanların yaşadığı en büyük problem budur. Yeni kart gelince hemen harcamalar başlar, o alışveriş senin bu teknolojik alet benim diyerek kredi kartı limiti çatır çatır harcanır. Kartın ödeme günü geldiğinde ise cepte para yoktur ve kredi kartı borcumu ödeyemiyorum ne yapacağım ben çaresizliği ile yana yakıla düşünmeye başlarsınız.

Ne Yapmalıyım ?


Kredi kartınızın en azından asgari ödeme tutarını ödemeye çalışın. Örnek olarak 150 TL olan asgari ödeme için bir arkadaşınızdan borç alabilirsiniz. Arkadaşlık bu durumlar için vardır, hemen en yakın arkadaşlarınızın listesini çıkartın ve tek tek telefon ile arayarak onlara durumunuzu anlatın ve kredi kartı ödemesi yapmak için borç para isteyin. Eğer arkadaşlarınız ile aranız iyi ise ve daha önce borç aldığınızda geri ödeme yaparken zorluk çıkartmadıysanız size seve seve borç para verecektir. Peki bu yöntem işe yaramadı mı? Arkadaşlarınızın tamamı hayırsız mı çıktı ? “Bana kim borç para versin ya” mı diyorsunuz ? Sizler için de çözümümüz var. Ancak bir kredi kartınızın daha olması şart. İkinci kredi kartı olanlar ise o kartlarından taksitli nakit kredi çekerek diğer borçlu oldukları kredi kartlarının asgari ödemesini yapabilirler. Bu ufak cin fikir eminim bazılarınızın aklına gelmiştir. Bunu yapmanızı tavsiye ederiz. Zaten başka da bir seçenek yok, gidip tefeciden senetle menetle borç para almazsınız sanırım.

Asgari Ödemeyi De Yapmıyorum Kardeşim Ne Olacak ?

Yapmak veya yapamamak işte bütün mesele bu. Eğer asgari ödemenizi de yapamıyorsanız size en basit ifadeyle geçmiş olsun diyebiliriz. Eğer 90 gün içerisinde kredi kartınızın borçlarını ödemezseniz banka tarafından hakkınızda yasal işlemler başlatılacaktır. Aman diyeyim fazla sallamayın bu işleri sonra kendinizi davalar ile uğraşırken bulursunuz. Bunun yanında hakkınızda yasal işlemler uygulandığı için kredi notunuz dahi düşürülür. 1-2 yıl sonra kredi çekmeye çalışırken notunuz düştüğü için kredi alamadığınızda “ah keşke şu kredi kartının borçlarını düzenli ödeseydim de icralık olmasaydım” diye kafanızı duvarlara vurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın