İninal Kart Nedir, Ne İşe Yarar ve Nereden Alınır

ininal kart nedir ne işe yarar

2017 yılında ve teknoloji çağının içerisindeyiz. Eskiden beri süregelen ticaret alışkanlıklarımız artık tamamen değişmiş durumda. Teknolojinin yaygınlaşmamış olduğu zamanlarda ihtiyacımızın olan ceketi, pantolonu, kalemi, kitabı vs. almak için bulunduğumuz yerleşim yerinin semt pazarlarına, çarşılarına çıkar alışverişlerimizi bölge esnafından yapardık. Ancak teknoloji her geçen gün kendini geliştirdi ve internet mağazaları ile online alışveriş yapma eğilimini kazandık. Tabii ki internetten alışveriş yaparken online ödeme yöntemlerine ihtiyacımız oldu ve bunu banka kartı, kredi kartı gibi araçlar ile giderdik. İşte bu noktada bu kartalara sahip olmayanların işine yarayacak çok başarılı bir girişim ortaya çıktı. İninal ! Bu yazımızda sizlere ininal kart nedir ne işe yarar ve bu kart nerelerden alınır, ininal kart bakiyesi nerelerden yüklenir bunu anlatacağız.

İninal Kart Nedir ?

İnternetten alışverişlerde banka kartına ve kredi kartına sahip olmayanların kullanabileceği bir ödeme aracıdır. İninal kart tam olarak ön yüklemeli (pre-paid) bir kart türüdür. İninal kartınızın içine siz ihtiyacınız kadar Türk Lirası bakiyesi yüklersiniz ve hesabınızdaki bakiye miktarınca alışveriş yapabilirsiniz. Böylece hem harcamalarınızı kontrol altında tutarsınız hem de kart güvenliğinizi sağlamış olursunuz.


İninal Kart Ne İşe Yarar ?

İninal kartın ön ödemeli bir ödeme aracı olduğunu söylemiştik. Bu kart ile internetten yapacağınız alışverişlerde kredi kartı/banka kartı ile ödeme kabul eden tüm sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. İninal kart güvenli olarak size online alışveriş imkanı sunar. Ayrıca İninal kartı kullanabilmek için 12 yaşın üzerinde olmanız yeterlidir. 18 yaşından küçük gençler internet ile oldukça içli dışlı ve buralardan alışveriş yaparken kredi kartları olmadığı ve yaş nedeniyle açamadıkları için sıkıntı yaşıyorlardı. İninal kart bu durumu ortadan kaldırıyor ve 12 yaşından büyüklerin bu karta sahip olmasını sağlayarak internetten doya doya harcama yapmalarını sağlıyor.

İninal Kartı Nereden Alabilirim, Nereden Para Yüklerim ?

İninal kart almayı kafaya koyanların en merak ettiği sorulardan birisi de bu kartı nereden alırız ve içine parayı nerelerden yükleriz oluyor. İninal karta ulaşmak ve sahip olmak oldukça kolay. Size en yakın Migros, Migros Jet, PTT, D&R, Teknosa gibi yerleri ziyaret ederek 5 TL karşılığında İninal kartınızı hemen alabilirsiniz. Aldığınız karta para yüklemek için ise Migros, Migros Jet, PTT Şubeleri, PTT Matik ler ile ve ING Bank’ın atmlerine gitmeniz yeterlidir. Buralardan ilk yükleme olarak 300 TL’ye kadar tek seferde yükleme yapabilirsiniz. Daha sonraki yüklemeleriniz için www.ininal.com internet sitesinden veya İninal Cüzdan adlı akıllı telefon uygulaması ile hesabınızı kişiselleştirmelisiniz.

Özet olarak İninal kart internetten alışverişte güzel bir tercih görünüyor. Özellikle 12-18 yaş arası gençler için ideal olan veya banka kartı/kredi kartı olmayan ev hanımları için ideal bir ödeme aracı olan İninal Kartı tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın