ICBC Bank’dan %14,25 En Yüksek Faiz Kampanyası


Paramız her geçen gün değer kaybediyor ve herkes elindeki birikimin reel değerini korumak için çabalıyor. Halkımızın bu işlem için en sık tercih ettiği yöntem hiç tartışmasız vadeli TL mevduat hesapları. Peki en yüksek faiz oranlarını hangi banka veriyor ? Bu soruyu tüm müşteriler içlerinde en az bir kere sormuştur. Sizlere şu sıralar yani Ekim 2017 itibarı ile %14,25 faiz oranı ile listemizin en tepesinden olan ICBC Bank’ı anlatmak istiyoruz.

Biliyorum aranızda ICBC Bank ismini ilk defa duyan ve hatta sevgili admin kardeşim o bahsettiğin banka HSBC Bank olmasın diyenleriniz bile olabilir 🙂 Onların merakını gidermek için ICBC nin açılımını hemen verelim. ICBC’nin açılımı Çin Endüstri ve Ticaret Bankası’dır. Çinli dev bir bankacılık şirketi olan ICBC 2015 yılında ülkemizde Tekstilbank’a ait hisseleri satın alarak Türk bankacılık sistemine girdi ve ICBC (Türkiye) Bank olarak olarak ülkemizde hizmete başladı. Müşterilerine iyi hizmet sunmak için çalışan firma vadeli mevduat hesaplarına vermiş olduğu faiz oranı ile son zamanlarda dikkatleri iyice üzerine çekmiş durumda. Yeni gelen tüm müşterilerine %14,25 hoşgeldin faizi veren ICBC Bank 10.000 TL hesap açılımında 32 günlük vade seçeneği ile 106 TL net faiz getirisi sağlıyor. Piyasadaki en yakın rakipleri Enpara’dan %1,5 puan daha fazla getiri sağlayan ICBC popülaritesini arttıracağa benziyor. Peki bu avantajlı kampanyanın ince detayları, şartları var mı ? Tüm bu güzelliklerin yanında ICBC’nin bizden istediği bir şey var mı diye sorabilirsiniz.


Şartlar

Bu kampanyadan sadece yeni müşteriler yararlanabiliyor. O yüzden ICBC’de daha önceden hesabınızın olmaması ve hesap açılışı ile birlikte vadeli mevduat hesabınızı açmanız gerekmekte. Vade süreleri ise 32 gün ile 45 gün arasında tanımlanabiliyor. Bizim size tavsiyemiz 32 günlük vade seçeneğini tercih etmeniz yönünde olacaktır. Türk Lirası haricinde dolar ve avro içinde vadeli döviz mevduat hesabı açabilirsiniz. Doları olanlar %4,05 Avrosu olanlar ise %2.00 gibi faiz oranlarını elde edebiliyorlar. ICBC’nin dolar için vermiş olduğu faiz oranı da gerçekten çok tatmin edici görünüyor. Kısacası mevduatı olanlar ICBC ile her yönden en yüksek faiz gelirini sağlayabilir.

Bir Cevap Yazın