Hesap Kartı Nasıl Çıkartılır

hesap kartı nasıl çıkartılır

Çağımızın getirdiği şartlardan birisi hiç şüphesiz bir banka hesabına sahip olmaktır. Eskiden beri gelen ticarette kullanılan paranın dolaşımı artık bankalar üzerinden gerçekleşmekte ve paralar bankalar arasında gezen sayısal değerlerden ibarettir. Önceden bir işin ödemesi veya bir evin satış bedeli direkt elden teslim alınır ve karşılığında sözleşmeler, imzalar atılarak iş biterdi. Günümüzde ise para ödemenin başlıca yolu bir banka hesabına sahip olmaktan geçiyor. Bankaya talimat verip ödemeler yapıyor veya banka aracılığıyla aldığımız parayı çekip cüzdanımıza atabiliyoruz. Peki bankadan para çekmek için kullanılan hesap kartı nasıl çıkartılır ? Bankamatik kartı nasıl alınır ? Gelin bu yazımıda bu konuyu açıklayalım ve sizleri bilgilendirelim.


Hesap Kartı Nasıl Çıkartılır

Hesap kartı çıkartabilmek için öncelikle bir banka hesabına sahip olmalısınız. Çoğu kişi banka hesabı açabilmek için neler gerektiğini merak ediyor. Türkiye’de herhangi bir bankada hesap açabilmek için sizlere en yakın şubesine T.C. Kimlik Kartı ile gitmeniz yeterli. Banka şubesindeki görevlilere bir banka hesabı açmak istediğini söylediğinizde sizlere yardımcı olacaklar ve banka hesabı açmanızı sağlayacaklardır. Bu işlerde acemi olanlar ve ilk defa hesap açacak olanların takıldığı noktalardan birisi de Vadesiz TL hesabı ne demek konusu oluyor. Onlar için daha önceden sitemizde Vadeli ve Vadesiz Mevduat Hesabı Arasındaki Fark Nedir başlıklı bir yazı yazmıştık. O yazıyı okumalarını tavsiye ederiz.

Açmak istediğiniz hesap türüne karar verdikten sonra banka görevlisine bunu belirtmelisiniz ve hesap açılışını gerçekleştirmelisiniz. Artık siz de bir banka hesabınıza sahip olduğunuz için artık hesap kartı çıkartabilirsiniz. Ancak bunu özellikle karşınızdaki görevliye belirtmelisiniz. “ATM cihazlarında kullanmak için banka kartı çıkartmak istiyorum” dediğiniz takdirde görevli bu talebinizi başvurunuza ekleyecektir. Böylece sizin adınıza hesap kartı basım işlemleri başlayacaktır. Bu kartın basım süresi ortalama olarak 2 hafta sürmektedir. Adınıza basılı hesap kartı basıldıktan sonra adresinize kurye ile birlikte gönderilir. O vakitten sonra artık banka hesap kartınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın