Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

garanti bankası kredi notu öğrenme

Bugün milyonlarca müşteri sayısına ulaşan Garanti Bankası müşterileri daima iyi hizmet verebilmek için canla başla çalışıyor. Bir çok serbest çalışan ve özel sektör çalışanlarının işlerini halleden banka Türkiye’deki en büyük bankalar arasında geliyor. Oluşturduğu kredi fırsatları ile tüketicilere düşük faizli krediler veren Garanti Bankası internet şubesi kullanan müşterilerine garanti bankası kredi notu öğrenme servisini de sağlıyor. Bu hizmet ile Garanti Bankası’nın internet şubesinden kredi notunuzu sorgulayabilecek ve öğrenebileceksiniz.

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Bankaların bir araya gelerek oluşturduğu Kredi Kayıt Bürosu adlı kuruluş tarafından müşterilerin finansal durumları analiz edilerek ortaya bir not çıkartılır. Buna kredi notu denir ve bankalardan kredi çekebilmek için notun yüksek olması gerekir. Garanti Bankası internet şubesi kullanan müşterilerine rahatça bu notu sorgulamasına imkan tanıyor. Sorgulamayı yapmak için Garanti İnternet Şubesine giriş yapmanız gerekiyor. Açılan sayfada Hesap ve Ürün –> Kredi Notu (Risk ve Çek Raporu) –> Başvur –> Risk Raporu Başvur aşamalarını takip etmeniz gerekiyor. Risk raporu ile 6 TL karşılığında kredi notunuzu sorgulayabilir ve puanınızın analizini yapabilirsiniz.


Kredi Notum Ne Kadar Olursa Kredi Çekebilirim ?

Kredi Notu Öğrenme işlemini yapanlar notlarını öğrendikten sonra bu notu ile kredi çekebilir miyim sorularını sıklıkla soruyor. Eğer Garanti Bankası kredi notu öğrenme işleminizi yaptıysanız ve 1100 altında puana sahip olduğunuzu gördüyseniz kredi çekme şansınızın çok az olduğunu belirtelim. Bankalar kredi verme işlemlerinde müşterilerinin 1100 ve üstü bir puana sahip olmalarını tercih ediyor. Bu puanın daha altında olanlar kısmı olarak güvenilmez olarak etiketleniyor ve kredi almalarına imkan verilmiyor.

Puanınız düşük çıktıysa yapmanız gereken kredi notunuzu yükseltmeye çalışmaktır. Bazı teknikleri disiplinli bir şekilde uygulayarak kredi notunuzu bir üst seviyeye çıkartmanız mümkün. Sitemizde bu konu ile ilgili daha önce yazılar yazdık. Bu bilgilere ulaşmak için sitenin üst kısmındaki arama butonunda arama yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın