Akbank Kart Şifresi Öğrenme Alma

akbank kart şifresi öğrenme

Bundan yıllar önce Adana’da pamuk üreticilerinin finansman desteğini sağlamak için kurulan AkBank devasa oranda büyüdü ve bu günlere geldi. Belki de bankanın kurucuları dahi bu kadar büyümeyi beklemiyordu ancak Akbank ülkemizde en çok kullanılan özel bankalardan birisi olmayı başardı. İlk kez 1950 yılında İstanbul şubesini açan Akbank o günden itibaren gelişerek büyük yol katetti ve milyonlarca müşteriye hizmet etmeye başladı. Sizde bu müşteriler arasına yeni katıldıysanız Akbank kart şifresi öğrenme alma işlemleri nasıl yapılıyor merak ediyor olmalısınız. Biz de bunu bildiğimiz için bu makalemizi hazırladık ve Akbank kart şifresi öğrenmenin detaylarını anlattık.

Akbank Kart Şifresi Öğrenme Alma

Akbank’ın yeni müşterisi olduysanız kısa bir bekleyiş sonrasında ATM kartınıza kavuşursunuz. Bu kart ile Akbank Atmlerinden para gönderme, para çekme, borç ödeme vs gibi temel bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ama öncelikli olarak bir kart şifresi oluşturmanız gerekir. Bankalar artık güvenlik önlemi olarak banka kartınızı size teslim ederken şifrenizi oluşturup göndermez. Kartınız elinize ulaştığında şifrenizi kendinizin belirlemenizi talep ederler. Bunun gereğince bazı yapmanız gereken işlemler vardır. Ancak hiç korkmanıza gerek yok aşağıda anlatacağımız yollarla çok kolayca Akbank kart şifresi öğrenme işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.


Sms ile şifre alma: Akbank Neo kart şifrenizi öğrenmek için cep telefonunuzdan bir kısa mesaj atmanız yeterlidir. Telefonunuzun kısa mesaj gönderme kısmına gelin ve BKSIFRE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra Neo kartınızın son 4 hanesini girin ve 4425’e gönderin. Kısa süre içerisinde cep telefonunuza mesajla geçici şifre gelecektir. Bu şifreyi 7 gün içinde Akbank Atmlerinden kendinize göre değiştirmelisiniz. Bu geçici bir şifredir. O nedenle bu şifreyle Akbank Atm’sinde kartınızı takıp kendi şifrenizi belirlemelisiniz.

Akbank Direkt ile şifre alma: Akbank’ın müşterilerine sunduğu “Akbank Direkt” uygulamasını kullanıyorsanız burası üzerinden de yeni şifre alabilir veya şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sırasıyla Akbank Direkt İnternet > Kartlarım > Şifre / Güvenlik > Şifre Belirle adımlarını takip etmektir. Bu sayfa aracılığıyla hem yeni müşteriler şifrelerini alabilir hem de güvenlik için şifresini değiştirmek isteyenler yeni şifrelerini belirleyebilirler.

Bir Cevap Yazın