Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum

acil para lazım kredi çekemiyorum

Hepimizin günlük yaşamda paraya ihtiyacı oluyordur. Bazen öyle anlar geliyor ki cebimizde bir lira bile paranın olmadığı zamanlar oluyor. Bu ekonomik durumumuzun kötülüğünü düzeltmek ve parasal olarak rahatlamak için hepimiz bir yerlerden para bulmaya çalışırız. Para bulmak için aklımıza ilk olarak akrabalar ve arkadaşlar gelse de çoğu zaman onlarında ekonomik sıkıntıları olması sebebiyle onlardan para desteği alamayız. İşte bu gibi durumlarda acil para lazım kredi çekemiyorum, acil nakit para nasıl bulabilirim sorularını kendi kendimize soruyoruz.

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum

Eğer sadece acil para lazım diyorsanız ilk yapmanız gereken bankaları dolaşarak kendinize uygun kredi fırsatları aramaktır. Günümüzde faiz oranları oldukça düşmüş durumda ve hükümet tarafından daha da düşürülmeye çalışıyor. Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank gibi bankalara giderek durumunuzu anlatıp kredi notunuza uygun olarak kredi çekmeyi deneyebilirsiniz. Kredi notunuz eğer belli bir puanın üstünde ise kredi çekme talebiniz banka tarafından onaylanacak ve istediğiniz acil nakit paraya ulaşmış olacaksınız. Maaşlı bir işte çalışıyor olmanıza rağmen kara listedeyseniz kredi çekmeniz zor olacaktır. O yüzden bu durumdakilere kara listede olanlara kredi veren bankalar yazımızı okumalarını tavsiye ederiz.

Kredi Notum Düşük Nasıl Nakit Alırım

Kara listede değilsiniz ama kredi notunuz düşük olduğu için kredi alamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda elbette yaşanabilir. Bankalar kredi notu istenilen seviyeden düşük olanlara kredi verirken tereddüte düşerler. İşte bu durumda bir gayrimenkulünüzün olması işe yarayacaktır. Bankaya ipotek mal göstererek istediğiniz kredi için şansınızı deneyebilirsiniz. İpotek ve istenirse kefil yöntemi ile acil nakit paraya ulaşabilirsiniz.

Bankalar Harici Kredi Veren Yerler Var Mı

Evet bankalar haricinde kredi veren firmalar vardır ama bu yöntemler pek tavsiye edilmez. Eskiden beri süregelen tefeciden borç para alma yöntemi bunlardan birisidir. Ancak bu asla tavsiye edilmeyecek bir yöntemdir. Tefeciden alacağınız borç paralar yüksek faizler nedeniyle sizi büyük sıkıntıya sokar. Bunun yerine şehirinizde bulunan factoring şirketlerinden senet ile kredi almanız daha iyi olacaktır. Tabii ki bunları da tamamen yasal olarak almalısınız.

Taahhüt ile Telefon Alıp Satarak Acil Para İhtiyacını Giderme

Çok acil nakit paraya ihtiyaç duyanların uygulayabileceği en pratik yöntemlerden birisi de taahhüt ile telefon alarak bunu nakit paraya dönüştürmektir. Senet, tefeci ile uğraşmadan + gelir belgesi şartı olmadan bu yöntem ile acil nakit para ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için yapmanız gereken 3 büyük telefon operatöründen taahhüt ile cep telefonu almak ve bir telefon dükkanına bu telefonu bedelinden biraz düşüğe satmaktır. Oldukça sık uygulanan bu yöntem ile 2500-3500 civarında acil nakit paraya kavuşabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamadan önce tanıdığınız bir telefoncu varsa bu fikirinizi ona belirtmeniz daha iyi olacaktır. Telefon dükkanını işleten adam size ihtiyacı olan telefonun modelini söyleyecek ve sizde operatörden o telefonu alacaksınız. Artık elde ettiğiniz nakit geliriniz ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. İyi harcamalar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir